Böngéssz ingyenes szakértői előadásaink között
Hasznos ajándékok kismamáknak
Az ünnepek közeledtével sokakban felmerül a kérdés: mit ajándékozzunk egy kismamának, kisgyermekes családnak, ami valóban hasznos és örömet okoz?
Csatlakozz ingyenes online beszélgetésünkhöz, ahol Burányi Dorina pszichológus, az Úton Veled előadás-sorozat házigazdája, és Raffayné Tóth Adél, a Szülő Klub alapítója, független babakelengye-tanácsadó segít eligazodni a témában.
Amikről szó lesz:
Hogyan válassz valódi szükségleteket kielégítő ajándékot?
Mi az, amivel biztosan nem lőhetsz mellé?
Mire nincs szüksége egy kismamának?
Ne vásárolj feleslegesen, válassz tudatosan, hogy az ajándékozás valóban örömet okozzon!
Raffayné Tóth Adél független babakelengye-tanácsadó, perinatális szaktanácsadó-hallgató.
Küldetése, hogy támogassa az édesanyákat abban, hogy közelebb kerüljenek önmagukhoz és teljesebben megéljék a gyermekeikkel töltött pillanatokat.
Munkája során babakelengye tanácsadással, segítő beszélgetésekkel, könyvfeldolgozó szülőcsoportokkal és anyakörökkel segíti a hozzá forduló szülőket.
Beszédfejlődés: 10 praktikus tipp
Ebben a beszélgetésben Nagy-Bolodár Éva gyógypedagógus és logopédus, valamint az Úton Veled házigazdája, Burányi Dorina a beszédfejlődés izgalmas és komplex folyamatát mutatják be – egészen az anyaméhtől kezdve.
Az előadás során 10 gyakorlati tippet ismerhetsz meg, amelyekkel már a legkorábbi életszakaszoktól támogathatod gyermeked beszédfejlődését. Éva holisztikus megközelítésben tárgyalja a beszédfejlődést, összekapcsolva azt a mozgás- és kognitív fejlődéssel. Olyan mindennapokban is könnyen alkalmazható tanácsokat hoz, amelyek segítenek, hogy a beszédfejlődés természetes és kiegyensúlyozott ritmusban történjen.
Nagy-Bolodár Éva gyógypedagógus és logopédus több mint 20 éve dolgozik gyerekekkel. Pályafutását tanítóként kezdte, majd a gyógypedagógia területére váltott. Munkájában különös figyelmet fordít a szülők támogatására is, hiszen tisztában van azzal, hogy a vizsgálatok, fejlesztések, valamint az óvoda- és iskolaválasztás útvesztőjében a családok gyakran elbizonytalanodnak.
Tanácsadóként és koordinátorként segíti őket eligazodni a rengeteg információ között, hogy megtalálják az adott élethelyzethez legjobban illő megoldásokat. Folyamatosan nyomon követi a fejlődést, közösen értelmezi a szülőkkel az időközben született szakvéleményeket és fejlesztési tapasztalatokat, hogy biztosítani tudják a gyermekek számára a lehető legjobb támogatást.
Apás altatás
Soron következő ingyenes online előadásunkban a babák altatási szokásairól és az apák esti rutinban betöltött szerepéről lesz szó. A babák altatása gyakori kihívás a szülők számára, és sokszor felmerül az a nehézség, hogy a kicsi csak anyával szeretne elaludni.
Mi lehet ennek az oka?
Hogyan vonhatjuk be az apát is az altatásba, hogy az apai kötődés is erősödjön?
Mit tehetünk akkor, ha az apa külön alszik, vagy ha az anyának távol kell lennie?
Mennyi rugalmasság van az altatási rutin kialakításában?
Hasznos ötleteket és praktikus tanácsokat kaphattok olyan helyzetekre, amikor az apukának önállóan kell megoldania az altatást.
Pánczél Zsófia Greer Kirshenbaum idegtudós vezetésével elvégezte a kanadai Bebo Mia Inc. Infant and Family Sleep Specialist képzését, majd prof. Helen Ball, a világ egyik vezető csecsemőalvás-kutatójának a Durham University Infancy and Sleep Centre által szervezett online képzésein is részt vett. 2024-ben perinatális szaktanácsadóként diplomázott az ELTE-n, szakdolgozatát a csecsemőalvás biológiai hátteréről és kulturális vetületéről írta. 2020-ban hozta létre a Kötődve a kezdetektől oldalt, jelenleg elsősorban online tanácsadásokat és workshopokat tart alvásspecialistaként, valamint önkéntes szoptatási segítőként és perinatális szaktanácsadóként támogatja a hozzá forduló családokat.
Mi segíthet a gyászban? - veszteségek feldolgozása pszichológus szemmel
A beszélgetés a gyász és veszteség témáját járja körül. Szó lesz arról, mi a gyász, milyen sokféleképpen éljük azt meg, mi zajlik bennünk. Szakértőink segítenek megérteni ezt a nehéz időszakot, ötleteket adnak, hogyan lehet feldolgozni a veszteséget, és hogyan segíthetjük önmagunkat vagy másokat ebben a folyamatban. Kitérnek egy szülők számára különösen fontos kérdéskörre is: mit értenek ebből a gyerekek? Hogyan dolgozzák fel a kicsik a veszteséget és hogyan támogathatjuk őket?
Szöllős Luca Léna, okleveles pszichológus, CBT konzultáns jelölt. Mindig közel állt hozzá a pszichológia világa, egészen kicsi korától kezdve lenyűgözi az emberi elme és lélek világa. A Pázmány Péter Katolikus Egyetemen szerzett pszichológus diplomát, azóta is folyamatosan képzi magát. Jelenleg a VIKOTE-nél végzi CBT konzultáns képzését.
Lázcsillapítási kisokos
Az online előadás során megtudhatod, hogy mi a láz, miért alakul ki, és mi a szerepe a fertőzések leküzdésében. Szó lesz arról, hogy mikor szükséges a lázcsillapítás, milyen módszerekkel végezhető, és milyen eszközök használhatók a gyermek testhőmérsékletének mérésére. Az előadásban érintjük a gyógyszeres és fizikai lázcsillapítás lehetőségeit, továbbá azt is, mikor érdemes orvoshoz fordulni. Szó lesz a leggyakrabban felmerülő kérdésekről és tévhitekről is.
Dr. Hegyi Eszter orvosi diplomáját 2010-ben szerezte a Semmelweis Egyetemen. Pályája során a csecsemőgondozás mellett a szoptatástámogatás vált a szívügyévé, így IBCLC laktációs szaktanácsadó minősítést szerzett. 2015-ben csecsemő- és gyermekgyógyászat szakvizsgát tett, 2021 óta pedig a gyermekgyógyászat mellett csecsemők és kisgyermekek regulációs zavaraival is foglalkozik szülő-csecsemő konzultáció keretében. Szakmai képesítéseit 2023-ban életmódorvos végzettséggel egészítette ki.
A TSMT terápia
Az online előadás során megismerheted, hogyan támogathatod gyermeked fejlődését a TSMT (Tervezett Szenzomotoros Tréning) segítségével. Szó lesz arról, milyen tünetek esetén ajánlott a TSMT, és hogyan segíthet a mozgáskoordináció, figyelem, viselkedés és beszédfejlődés területén.
Az előadás során szó lesz a TSMT vizsgálatának menetéről, az anamnézis kitöltésének fontosságáról, és arról, hogyan biztosítható a gyermek számára a legmegfelelőbb fejlesztési környezet. Megtudhatod, mi a különbség a TSMT-I és TSMT-II módszerek között, és hogyan ütemezhető a fejlesztés a gyermek egyéni igényeihez igazodva.
Miskey-Farkas Betty 15 éve dolgozik a gyermekfejlesztés területén, folyamatosan bővítve tudását pedagógia, gyógypedagógia, valamint szárazföldi és vízi mozgásterápiák (TSMT, HRG, Longikid, JERR) terén. Pedagógusként és mozgásfejlesztő szakemberként a prevenció vált az egyik legfontosabb céljává. Hitvallása, hogy a megfelelő időben nyújtott szakmai segítség és naprakész információk sokat segíthetnek a szülőknek és gyermekeiknek a boldog, kiegyensúlyozott hétköznapok megteremtésében. Több mint 10 éve vezeti a Smiley Fejlesztőházat Kecskeméten, ahol komplex, szeretetteljes és prevenciós szemléletben fejleszti a hozzá forduló gyermekeket.
Játékos tanulás, iskolára készülés nagycsoportban
Az online előadás során Kitti bemutatja, hogyan tudod játékos tanulással és a megfelelő felkészüléssel támogatni nagycsoportos gyermeked iskolakezdését. Az eseményen szó lesz az iskolaérettség feltételeiről, az iskolakezdés döntési folyamatáról, és arról, hogy milyen esetekben maradhat a gyermek még egy évet az óvodában.
Előadásában Kitti részletesen ismerteti a fontosabb fejlesztési területeket, mint a nagymozgás, finommotorika, figyelem, memória, beszédértés, szókincs és számlálás. Praktikus, otthon is könnyen alkalmazható játékos módszereket mutat be, amelyek hatékonyan támogatják ezen területek fejlesztését.
Szalai-Lászlók Kitti tanulásban akadályozottak és pszichopedagógia szakos gyógypedagógus. 2015-ben diplomázott az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógia Karán, majd 2018-ban gyógypedagógiai terapeuta lett. Több mint 10 éve dolgozik utazó gyógypedagógusként Nógrád megye halmozottan hátrányos helyzetű régiójában. Szakmai karrierje során számos módszert elsajátított, mint például a Komplex Mozgásterápia, a TKP-Tanulás Könnyítő Program és az ASTOP. Küldetése, hogy a hozzá forduló gyermekek számára a tanulás örömöt hozó, szorongásmentes és szórakoztató legyen.
Megfelelés és önbizalom anyaként
Az online előadás során Zsuzsa bemutatja, hogyan építhető az önbizalom és kezelhető a megfelelési kényszer a kisgyermekes anyukák mindennapjaiban. Az eseményen szó lesz arról, hogyan lehet kizárni a közösségi média okozta külső nyomást, és hogyan építhetünk egészséges önértékelést.
Zsuzsa kisgyermekes édesanyák számára oszt meg praktikus tippeket és hasznos tanácsokat, amelyek segítenek a mindennapi kihívások leküzdésében.
Schillinger Zsuzsanna fejlesztőpedagógus, szakvizsgázott pedagógiai terapeuta, coach. Budapesti pedagógiai szakszolgálatoknál szerzett tapasztalatot iskolai fejlesztőpedagógusként, majd pedagógiai vezetőként is dolgozott. Jelenleg saját vállalkozásában segíti a hozzá forduló családokat.
Szakmai küldetése, hogy a szülőket és a gyerekeket egyaránt a tudatosabb önismerethez és az egymás közötti kölcsönös megértéshez vezető, érzelmi intelligencián alapuló kommunikáció lehetőségéhez segítse.
Kapcsolódó Nevelés a gyakorlatban - a könnyedebb hétköznapokért
Az online előadás során Vera bemutatja, hogyan segíthet a Kapcsolódó Nevelés a mindennapi helyzetekben a kisgyermekekkel, különösen a 1-3 éves korosztállyal. Az eseményen szó lesz arról, hogyan kezelhetjük az öltözködés, indulás, étkezés és alvás körüli feszültségeket.
Vera konkrét élethelyzetek mentén oszt meg praktikus tippeket és hasznos tanácsokat, hogyan könnyíthetjük meg ezeket a helyzeteket a Kapcsolódó Nevelés játékos, kötődést támogató eszközeivel.
Nagy Veronika a Kapcsolódó Nevelés hivatalos oktatója, korábban pedagógus, élményterápiás szakember. 10 évig dolgozott a Bátor Tábornál, ahol élményterápiás módszerekkel támogatta a gyerekeket és családjaikat. Később elsajátította a Kapcsolódó Nevelés módszertanát, melynek szemlélete mentén egyszerű, játékos eszközökkel segíti a családokat a harmonikus mindennapok megteremtésében. Szakmai érdeklődése további trauma- és testtudatos módszerek felé vezette őt, mint például a Biodinamikus Légzés- és Traumakezelés. Jelenleg képzésben lévő Aware Parenting oktató. Munkája során Kapcsolódó Nevelés szülőcsoportokat és egyéni konzultációkat tart, hogy támogassa a szülőket és gyermekeiket a könnyedebb, gondtalanabb családi élet kialakításában.
Agresszió az oviban, bölcsiben - hogyan kezeljük?
Az online előadás során Vass Regina bemutatja, hogyan kezelhetjük az agressziót az óvodában és a bölcsődében. Az eseményen szó lesz arról, mit értünk agresszió alatt, és hogy ez hogyan, milyen formában nyilvánulhat meg a kisgyermekeknél. Megvizsgáljuk, mi lehet az oka az agresszív viselkedésnek, és milyen lépéseket tehetnek a szülők, ha gyermekük verekszik vagy csúfol másokat, illetve mit tehetnek, ha gyermekük az áldozat.
Regina praktikus tippeket és tanácsokat oszt meg arra vonatkozóan, mikor és hogyan avatkozzanak be a szülők, valamint mikor érdemes szakértő segítségét kérni.
Vass Regina óvodapedagógus, neveléstudomány mesterszakos bölcsész, pedagógiatanár. Munkája során gyermekek egyéni fejlesztésével foglalkozik, különös tekintettel az óvoda-iskola átmenet megkönnyítésére. Rendszeresen tart tanácsadást a hozzá forduló szülőknek, illetve szakvéleményeket készít. Emellett játékos formában tanít angol nyelvet gyerekeknek. Doktori tanulmányait is ebben a témában folytatja, melyben a kétnyelvűséggel és a multikulturális neveléssel foglalkozik.
Az online előadás során Balogh Andrea konduktor szakértőnk bemutatja, hogyan válassz olyan játékokat, melyek támogatják gyermeked egészséges fejlődését, legyen szó vásárolt vagy otthon készült eszközökről. Kitérünk kreatív megoldásokra is, amelyek segítségével a hétköznapi tárgyakból izgalmas és fejlesztő játékokat varázsolhatsz.
Balogh Andrea tanulmányait a Semmelweis és a Károli Gáspár Református Egyetemen folytatta konduktor és óvodapedagógus szakon. Külföldön eltöltött szakmai gyakorlata során állami- és magánintézményekben egyaránt dolgozott a korai fejlesztés és a rehabilitáció terén. Jelenleg a budapesti HoliPlace Fejlesztőkuckó vezetője.
A legtöbb óvodában tavasszal lezajlott a beiratkozás időszaka, így itt az alkalom, hogy megalapozd az őszi beszoktatási időszak gördülékenységét. Az előadásból megtudhatod, hogyan könnyítheted meg gyermeked és családod számára ezt a jelentős lépést, miközben hasznos tippeket és tanácsokat kapsz egy elismert szakértőtől. Létezik jó beszoktatás? Mire figyeljek? Hogyan tehetem könnyebbé számára és a családunk számára az átmenetet? Mit tegyek, ha gond adódik a beszoktatás során? Többek között ezekre a kérdésekre is keressük a választ.
Peer Krisztina gyermek- és ifjúsági klinikai szakpszichológusként és metamorphoses meseterapeutaként dolgozik gyermekekkel, kamaszokkal és fiatal felnőttekkel. Rendszeresen tanít pszichológiát felnőttképzésben és óvodapszichológusként is tevékenykedik. A Telex pszichológus szakértője, rendszeresen publikál és tart önismereti, készségfejlesztő, kommunikációs és konfliktuskezelő tréningeket pedagógusoknak és szociális szakembereknek.
Online kurzusok a várandósság, szülés és kisgyermekkor témáiban
2023 © Minden jog fenntartva! | ÁSZF | Impresszum | Adatkezelési tájékoztató| Szerzői jogi nyilatkozat | Cookie tájékoztató | Cookie beállítások |Nyereményjáték Szabályzat|Made with by WPViking Kft.