Regisztrálj ingyenesen a II. Momzee Nap online konferenciára! Október 5-én találkozunk! Érdekel ›
Tapasztalt szakértőink segítenek a szülővé válás útján
Mi a Momzee-nál hiszünk abban, hogy a születésünk és gyermekkori tapasztalataink meghatározó hatással bírnak egész későbbi életünkre.
A Momzee alapításának gondolata 2020-ban, a Covid19 idején, személyes tapasztalatok hatására fogalmazódott meg bennünk. A karantén által támasztott kihívások miatt úgy éreztük, a kisgyermekes szülők a szokásosnál is kevesebb segítségre számíthatnak ebben az időszakban azzal kapcsolatban, hogyan tudnának magabiztossá válni boldog, kiegyensúlyozott gyermekeket nevelni. Eredetileg személyes indíttatásból kezdtünk el hazai perinatális szemléletű szakértők után kutatni, majd az összegyűjtött tudásanyagból egy átfogó adatbázist hoztunk létre, hogy minél több szülővel megoszthassuk ezeket az értékes információkat.
Célunk, hogy álljunk a családok mellett a gyermekneveléssel kapcsolatos kihívások megoldásában. Szakértő partnereinkkel közösen tematikus online kurzusokat kínálunk, hogy a hozzánk forduló szülőknek segítsünk abban, hogy alaposabban megértsék gyermekük lelkivilágát, ezáltal felkészültnek és magabiztosnak érezhessék magukat életük egyik legkalandosabb utazásán. A Momzee platformmal egy olyan támogató közösséget hoztunk létre, ahol a szülők hiteles, szakmailag megalapozott információkra támaszkodhatnak.
projektkoordinátor
vezető projektkoordinátor
kreatív munkatárs
Büszkék vagyunk arra, hogy a Momzee kurzusain kiváló szakemberek támogatják a hozzánk forduló szülőket, hiteles segítséget nyújtva a gyermeknevelés kihívásaiban. Mi pedig a háttérben nap mint nap azon dolgozunk, hogy mindez gördülékenyen menjen, és mindig értékes, naprakész információkkal szolgáljunk.
Luca és Kamilla projektkoordinátorként felelnek azért, hogy minden kurzusunk gördülékenyen, időben és a legmagasabb színvonalon legyen elérhetőszámodra. Ők azok, akik mindent összefognak, hogy Neked már csak annyi dolgod legyen, hogy kényelmesen hátradőlsz, és elindítod a videót. Ha bármilyen kérdésed merülne fel, biztos lehetsz benne, hogy gyors és segítőkész választ kapsz tőlük. Flóra a kreatív munkatársunk, aki anyagaink vizuális megjelenésén dolgozik. Az ő munkája teszi lehetővé, hogy a Momzee tartalmai ne csak hasznosak, hanem esztétikailag is élvezetesek legyenek.
Pszichológus, képzésben lévő családterapeuta
Lehet, hogy felmerült már benned: az anyaság lehet ennél jobb, élvezetesebb és kerekebb. Tudatos szülőként szeretnéd a legjobbat adni a gyermekednek, de előfordul, hogy mégis kevésnek érzed magad a feladathoz, vagy épp felemésztenek a mindennapok, a mókuskerék. Lehet, hogy jól esne egy bizalommal teli, elvárások nélküli légkörben egyszerűen elmesélheted, hogy vagy, min mész keresztül.
Pszichológusi munkám során egyik legfőbb célom, hogy biztonságos, megtartó közeget teremtsek, melyben a hozzám forduló szülők megnyílhatnak, és önmaguk szakértőjeként haladhatnak előre az életükben. Elsődleges szakterületem a szülői jóllét, a szülői identitás kialakítása és a szülőség mindennapos küzdelmeinek könnyebbé tétele. Ehhez másodlagosan gyerekneveléssel kapcsolatos tippeket és tanácsokat is nyújtok. Nagy öröm látni, ahogy a változás és növekedés megjelenik a klienseim életében.
Online kurzusok a várandósság, szülés és kisgyermekkor témáiban
2023 © Minden jog fenntartva! | ÁSZF | Impresszum | Adatkezelési tájékoztató| Szerzői jogi nyilatkozat | Cookie tájékoztató | Cookie beállítások |Nyereményjáték Szabályzat|Made with by WPViking Kft.
Magánpraxisomban a családtervezés, a várandósság, a szoptatás, a hozzátáplálás és a gyermekkor kapcsán is fordulhatsz hozzám kérdéseiddel, mind a táplálkozás és életmód, mind a lelki egészség témájával. Szemléletemben az empátia és a bizonyítékon alapuló egészségügyi ellátás találkozik. Tudom és tapasztaltam, hogy a gyermekvállalás nem csak felhőtlen öröm, hanem egy másik érzést is hoz: bizonytalanságot. Célom, hogy megerősítselek szülői kompetenciádban és segítsek neked eligazodni a rengeteg információ között, így megtalálva a számotokra legjobb megoldásokat.
Célom, hogy segítsek azoknak a családoknak, akik gyermekük fejlődésében késést vagy elakadást észlelnek. Konduktor diplomámat a Semmelweis Egyetemen szereztem, majd a JERR szemléletet tanultam. Ezt követően a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen szülő – csecsemő konzulens szakirányú továbbképzésen vettem részt. Úgy vélem, hogy egy gyermek és családja több nézőpontból vizsgálandó, hiszen minden terület felmérése fontos ahhoz, hogy a megoldásfókuszú terápia hatékonyan valósulhasson meg.
Hivatásomban különösen élvezem, hogy akár egy egyszerű hétköznapi tárgy segítségével is ösztönözhetjük a kúszást, és egy kanapéból könnyedén izgalmas akadálypályát varázsolhatunk.
Munkám során szoros együttműködésben a szülőkkel arra törekszem, hogy játékos és kreatív módon támogassam a babák és gyermekek fejlődését.
Óvodapedagógusként végeztem, majd gyermekeim születéséig közel 10 évig dolgoztam szakmámban. Már szülőként mélyültem el a kapcsolódó elvű módszerekben és végeztem számtalan képzést e téren (Kapcsolódó Nevelés, Pozitív Fegyelmezés, Erőszakmentes Kommunikáció, Kötődő nevelés), köztük Montessori pedagógusi képesítést is szereztem.
Mindeközben rájöttem, hogy egyik módszer sem rólam vagy a gyermekemről szól! Nincs mindenkire alkalmazható recept! Van viszont szemlélet, irányelv, ami lehet közös, ami mentén döntéseket hozhatok és megtanít kihámozni a NEKEM legmegfelelőbb megoldásokat. Mert mindenkinél más válik be!
Azon dolgozom, hogy megmutassam neked a lehetőségeket, megoldókulcsokat, szakkönyvekben olvasott módszereket a gyakorlatban, életszerűen, hogy kiválogathasd a nektek legmegfelelőbbeket. Munkám során 0-6 éves kor közötti gyermekeket és szüleiket támogatom, kísérem nevelési útjukon.
Két gyermek édesanyja vagyok, akik motiváltak és saját hordozási tapasztalattal láttak el. Két nyűgös, többemberes babám volt, így az az út, amit velük bejártam, megmutatta, hogy erre a segítségre nem csak nekem van szükségem, hanem sok-sok családnak, gondozónak is. Szakmai fejlődésem 2013-ban kezdődött: ekkor lettem babahordozási tanácsadó. Azóta számtalan családdal és élethelyzettel ismerkedtem meg, széleskörű tapasztalatokat szerezve a babahordozásról. Közben továbbképzésekre, kurzusokra jártam, hogy bővítsem a tudásom.
Babahordozási szakértőként az a célom, hogy a családok mindennapjai nyugodtabbá váljanak a babahordozás és a testközelség által.
A mindennapjaim során találkozom a hordozni vágyó szülőkkel, ahol az ő igényeikre szabva találjuk meg a hozzájuk illő megoldást, hogy a kisbabájukkal minél gyorsabban egymásra hangolódhassanak, és kiegyensúlyozott kisbabás kort élhessenek meg.
Pszichológiai tanulmányaim alatt kerültem a születés-szülés témakörének közelébe: magával ragadott ez téma, így először elvégeztem a SASOK (Szuggesztiók a Szomatikus Orvoslásban) képzést, majd dúlának tanultam. Klinikai pszichológia mesterképzésemet Hollandiában végeztem, belelátva az ottani szülészeti és gyereknevelési kultúrába. Mindeközben láttam magam körül, hogy mennyire hézagos erről az időszakról a tudásunk: bízom benne, hogy online kurzusaink segítik majd, hogy minél több család informáltan, és ezáltal magabiztosabban léphessen be új életszakaszukba. A Momzee Nap házigazdájaként nagy öröm számomra, hogy szakértőink értékes tudása egyre több emberhez juthat el.
Óvodás fiammal magam is átélhetem ennek az időszaknak a kalandjait, kihívásait, illetve személyiségformáló hatását.
1991-ben végeztem pszichológia szakon Debrecenben. Hat év egyetemi tanítás után gyermekekkel és családokkal foglalkozó pszichológus lettem. Előbb családterapeuta, majd klinikai gyermek szakpszichológusi címet szereztem. Transzperszonális terapeuta képzésen vettem részt és elsajátítottam a haptonómia szemléletét, módszertanát is.
Három csodás lányom születése által még autodidakta módon szívtam magamba a tudnivalókat a várandóssággal, a szüléssel és a szoptatással kapcsolatban, egyre inkább érezve azt, hogy ez az a terület, amivel elmélyülten szeretnék foglalkozni.
Találkozom anyaságra vágyó nőkkel, párokkal, várandós kismamákkal és szülésre készülődő párokkal egyaránt. A hozzám forduló gyerekekkel és szüleikkel folytatott munkában hangsúlyozottan foglalkozom a magzati időszak és a születés történéseivel, élményeivel.
Bába vagyok, a Bábakalács Születésház Kft. alapítója és felelős személye, a női lét kiemelt eseményeinek kísérője, szexuális életre, családi életre nevelés foglalkozások tartója, szüléssel kapcsolatos cikkek írója. 1999-ben találkoztam az otthonszüléssel, amikor első gyermekemmel voltam várandós. Akkor még nem tudtam pontosan mit szeretnék, csak hogy szeretném elkerülni a futószalag ellátást, vízben szeretném világra hozni a babámat és szeretném, hogy őt minél kevesebb rossz érje születésekor.
Akkor egyetlen kórházban sem tudták ezt nekem garantálni. Így végül már az első gyerekem is otthon született. A felkészüléskor kapott információk, a nehéz munkával járó, de csodálatos, megerősítő szülés, megváltoztatta az egész életemet. Éreztem, amit ott az egész kis családom kapott, azt nekem is tovább kell adnom másoknak.
Ezért továbbra is a szülések mellett maradtam először dúlaként, aztán 2005-ben a Debreceni Egyetem Főiskolai Karán szereztem szülésznői képesítést. 2011 óta, amióta Magyarországon is rendelet szabályozza és teljesen legális az otthonszülés, saját bába cégem van, amiben a szülésfelkészítőtől a gyermekágyas időszak végéig kísérem a családokat.
Ezekben a Momzee-kurzusokban találkozhatsz velem:
Szülésfelkészítő
Gyermekágy
A gyógyszerészi hivatás iránti érdeklődésem egészen gyermekkoromra nyúlik vissza. Példát számomra a családom mutatott, sok-sok időt töltöttem gyerekkoromban gyógyszertári
környezetben. Diplomám megszerzése után közforgalmú gyógyszertárban kezdtem dolgozni. 2017-ben gyermekem születése kapcsán anyai minőségemben teljesedhettem ki. Az otthon töltött időszakban kisfiam nevelése mellett folytattam tanulmányaimat és 2020-ban férjemmel közösen megalapítottam a SHEDO natúrkozmetikai márkát. A kozmetikumok fejlesztése és készítése mellet felvilágosító, ismeretterjesztő, edukatív tartalmakat készítek a szülők számára, melyben kiemelem azt, hogy a babák és gyermekek bőrápolása több, mint a bőrük bekenése egy krémmel. Saját és gyermekünk testi és lelki egészségét szolgálja az, ha hatékony, bőrbarát kozmetikumokkal rendszeresen ápoljuk gyermekünk és saját bőrünket. A kozmetikumok fejlesztése és készítése, valamint a vállalkozás ügyeinek menedzselése mellet gyakorló gyógyszerészként is dolgozok gyógyszertárban.
Általános orvosi diplomámat a Semmelweis Egyetemen szereztem 2010-ben. Ezt követően az ajkai Magyar Imre Kórház gyermekgyógyászati és újszülött osztályán kezdtem el dolgozni. A szakvizsgához szükséges gyakorlataimat többek között a Heim Pál Gyermekkórházban, a Semmelweis Egyetem I-es és II-es Sz. Gyermekgyógyászati Klinikáján, illetve a Honvéd Kórház koraszülött intenzív osztályán töltöttem. Később, a munkahelyemen a „bababarát programnak” megfelelő szemléletbeli változások indultak el, majd az intézmény el is nyerte a „Bababarát Kórház” címet. Szerencsésnek mondhatom magam, hogy pályakezdőként ezt a bababarát szemléletet láttam és tanultam, rezidens éveim során korszerű szoptatási ismeretekkel gazdagodhattam.
Ennek hatására jelentkeztem a SOTE laktációs képzésére, majd pedig nemzetközi vizsgát tettem, és IBCLC minősítést szereztem. A szoptatás és a szoptatástámogatás azóta is a szívügyem. Mindeközben 2015-ben csecsemő- és gyermekgyógyászat szakvizsgát tettem. 2021 óta pedig a gyermekgyógyászat és a szoptatástámogatás mellett csecsemők és kisgyermekek regulációs zavaraival (pl. sírás, evési és gyarapodási nehézségek, illetve alvásproblémák) is foglalkozom szülő-csecsemő konzultáció keretében. 2023-ban pedig életmódorvos végzettséget szereztem.
2000-ben végeztem a Debreceni Egyetemen pszichológia, tanár és angol szakfordító szakon. Ezután ugyanitt doktoráltam 2004-ben, a zenehallgatás szubjektív élménye volt a kutatási témám. Az Eszterházy Károly Főiskolán (később Egyetemen) tanítottam 2018-ig, 2018-tól ismét a Debreceni Egyetem oktatója vagyok.
A pszichológia módszertanából autogén tréning, hipnózis, pszichodráma, majd a sématerápia módszerében képződtem. Közben két fiam született, a várandósság és szülés saját élménye, a többi édesanyával való beszélgetések, és az ezen a területen való tennivalók miatt ekkor biztos lettem abban, hogy pszichológusként ezzel a különleges időszakkal szeretnék leginkább foglalkozni. A szülés körüli életidőről való mélyebb szaktudás vágya ösztönzött a perinatális szaktanácsadó képzés elvégzésére 2012-2014 között.
Leginkább a babára várás nehézségeivel, várandós édesanyák szülésre való felkészítésével, szülésélmény feldolgozással, szoptatási és egyéb koragyerekkori nehézségekkel foglalkozom a gyakorlatban. A kutatásban pedig a szülés élményének összetevőit és a korai kötődés meghatározóit vizsgálom.
Ezekben a Momzee-kurzusokban találkozhatsz velem:
Várandósság és relaxáció
A szüléshez vezető út
Gyermekágy
Talán már benned is felmerült a kérdés: valami baj van a gyerekemmel? A gyereknevelés mindenkinek ennyire nehéz? Csak én nem tudom elérni, hogy a gyermekem szót fogadjon? Ha ehhez hasonló kérdések foglalkoztatnak biztosan jól esne megosztani dilemmáidat egy elfogadó, ítélkezéstől mentes légkörben.
Pszichológusi munkám során számomra a legfontosabb, hogy mind a gyerekek, mind a szülők egy biztonságos légkörben érezzék magukat, ahol minden gondolatukról, érzelmükről, problémájukról nyíltan beszélhetnek. Közös munkánk során mindig felemelő érzés látni, ahogy a szülők megértik gyermekük problémáját, ami által egy empatikusabb, elfogadóbb családi légkör alakulhat ki.
Az első konzultáción mindig a család, kiemelten a gyermek és a környezetének megismerése a cél, illetve átbeszéljük, hogy mik azok az elakadások, kérdések melyekkel dolgozni fogunk. A közös munkánk a problémától függően lehet két-három konzultáció vagy akár egy hosszabb folyamat is – ez a család igényeitől és helyzetétől függ.
Munkámban elengedhetetlennek tartom a folyamatos fejlődést és tanulást, így jelenleg is különböző képzéseken veszek részt.
Gyermekként is biztosan tudtam, hogy „kisbabás” munkakört szeretnék választani, életre szóló hivatást. Idővel körvonalazódott, hogy a szülészet az, ami engem választott, és gyermekvállalás után lett új utam is ebben a segítő társszakmában, a teljeskörű szoptatástámogatásban. Első gyermekem testi- lelki táplálása kapcsán mélyültem el alapvetően a szoptatás csodájában és minden – olykor hajmeresztő – nehézségében. A kezdeti akadályok leküzdését követően egyértelművé vált számomra, hogy szülésznőként, családokat támogatva sem tudok mindent a szoptatásról, viszont mindent tudni szeretnék! Egy éber éjszakán – a sok közül – útnak indult a jelentkezésem, és a kezdést követően három kalandos félévig a Semmelweis Egyetem hallgatója lehettem, az ország számos pontjáról érkezett fantasztikus nő, édesanya társaságában.
Az élet a legnagyobb tanító, az első babás bizonytalanságok, lelki vívódások, „nincs elég tejem” , éjjel-nappal fejéssel járó kalandok után megtapasztalhatam a hosszan szoptatás számtalan előnyét és nehézségét, a gyengéd éjszakai elválasztás mikéntjét, a várandósság alatti táplálást majd teljes elválasztódást, és a második babával érkező felszabadult anyatejes táplálás örömeit- némi fűszerrel.
A családok, és főként nagybetűs NŐK azok, akiktől a legtöbbet tanulhattam az évek alatt és remélhetőleg ezután is. Az anyatejes táplálás minden aspektusában elfogadással és naprakészen igyekszem segíteni mindenkit a legjobb tudásomhoz mérten, kompetencia határaimon belül.
2006-ban végeztem a Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrum Általános Orvosi szakán. Másfél évvel később elköteleztem magam az újszülöttek mellett, így 2011-ben csecsemő- és gyermekszakorvos lettem.
Már az ehhez szükséges gyakorlati idő alatt gyakran elgondolkodtatott, hogyan lehetséges, hogy egy városon belül ennyire eltérő a szülőszobai gyakorlat, más a hozzáállás és az ellátás a gyermekágyas osztályokon és újszülött részlegeken. Szoptató anyák számos olyan kérdéssel fordultak hozzám, melyekre addigi tanulmányaim alapján és a szakkönyveimben nem találtam választ. Gyermekorvosként csak a patológiás esetek kerültek előtérbe, de nem igazán találtam hiteles információt az újszülöttek, fiatal csecsemők “normális, fiziológiás működéséről”. Ezért 2015-ben megszereztem a nemzetközi laktációs szaktanácsadói képesítést.
Célom, hogy kórházi munkám mellett anyaként is hitelesen képviselhessem a szoptatás anyára és babára kifejtett jótékony hatását és támogatást nyújthassak a debreceni anyukáknak, ezért immár évek óta rendszeres előadója és látogatója vagyok számos helyi civil programnak és kezdeményezésnek.
Ezekben a Momzee-kurzusokban találkozhatsz velem:
Szoptatás
Kucséberné Farkas Mirtill vagyok, három gyermek anyukája, szülésfelkészítő és szüléskísérő dúla, kismama és babás jóga oktató, végzős szülésznő hallgató. A szülés, születés csodáját a saját anyaság hozta az életembe. Két kislányom világrajövetele és cseperedése során éreztem a meghívást, hogy a családok támasza legyek már a kezdetektől, a babavárás és szülővé válás kihívásaitól.
Békés Emőke kétéves dúlaképzését végeztem el 2015-17 között és műhelyében jelenleg is aktív tag vagyok. 2018 óta kísérek aktívan szüléseket Budapesten, állami és magánkórházakban, valamint bábák mellett otthonszüléseket.
Hogy az alapvető szoptatási kérdésekben szakavatottan tudjam segíteni a felém forduló családokat, önkéntes szoptatási segítő képzést végeztem. 2019-ben kismama és baba-mama jógaoktatói végzettséget szereztem a Sarasvati Alapítványnál. Számomra a kismama jóga csodásan kiegészíti a szülésfelkészítést, mert a testet és a lelket is ugyanúgy támogatja, ápolja és feltölti.
2021 szeptemberétől a Semmelweis Egyetem szülésznő szakos hallgatója vagyok, mert úgy érzem, a dúlaság még nem a végállomás az életemben.
Széles körű tapasztalataimmal segítelek Titeket kiigazodni a jelenlegi egészségügyi rendszer működésében, a lehetőségeitek feltérképezésében és az erőforrásaitok megtalálásában és megerősítésében.
Újra és újra megélem a hivatásomban, hogy a látható valóságban mennyi rejtett motívum, erőforrás, nehézség, bonyodalom, szépség rejlik, ami meghatározza az egyént és kapcsolatainkat. Az eltérő idegrendszeri fejlődési utak elképesztő sokszínűsége kapcsán kiemelten fontosnak tartom azt, hogy a diverzitásunkra értékként és lehetőségként tekintsünk, nem bagatellizálva annak a nehézségét, mikor ez akadályokat vagy kihívásokat jelent az egyén és a család életében.
A küldetésem és a motivációm nehezen szétválasztható, amennyire fontosnak tartom, hogy a családok biztonságban érezzék magukat, értő meghallgatásra, válaszokra leljenek, annyira hálás is vagyok nekik azért, hogy folyamatosan tanulhatok tőlük.
Hiszek ennek a kölcsönös tanulásnak és formálódásnak a társadalmi vetületében, abban, hogy a különbségeinket megértve és azokat felismerve olyan minőségben tudunk segíteni egymásnak, kapcsolódni egymáshoz, ami meghaladja a kategorizáló megkülönböztetés határait.
Mintegy 15 éve folyamatosan a gyermekfejlesztés területén dolgozom és szakmailag képzem magam mind a pedadógia, gyógypedagógia, mind a szárazföldi és vízi mozgásterápiák terén (egyéni és csoportos TSMT, HRG, Longikid, JERR). Pedagógus és mozgásfejlesztő szakemberként az egyik legfontosabb célom a megelőzés (prevenció) lett.
Küldetésem egy komplex, szeretetteljes és prevenciós szemléletű gyermekfejlesztés lehetőségének megteremtése, amely mindenki számára elérhető. Több mint 10 éve vezetem Kecskeméten saját vállalkozásomat e területen, amely ma már a Smiley Fejlesztőház nevet viseli, amelyben ezt a küldetésemet valósíthatom meg.
Hiszem, hogy a megfelelő időben kapott, szakmailag hiteles, naprakész információval, ötletekkel és tippekkel nagyban segíthetjük a szülőket és gyermekeiket a boldog és kiegyensúlyozott hétköznapok elérésében.
Nagy Veronika a Kapcsolódó Nevelés hivatalos oktatója, korábban pedagógus, élményterápiás szakember. 10 évig dolgozott a Bátor Tábornál, ahol élményterápiás módszerekkel támogatta a gyerekeket és családjaikat. Később elsajátította a Kapcsolódó Nevelés módszertanát, melynek szemlélete mentén egyszerű, játékos eszközökkel segíti a családokat a harmonikus mindennapok megteremtésében.
Szakmai érdeklődése további trauma- és testtudatos módszerek felé vezette őt, mint például a Biodinamikus Légzés- és Traumakezelés. Jelenleg képzésben lévő Aware Parenting oktató. Munkája során Kapcsolódó Nevelés szülőcsoportokat és egyéni konzultációkat tart, hogy támogassa a szülőket és gyermekeiket a könnyedebb, gondtalanabb családi élet kialakításában.
Több, mint 20 éve foglalkozom gyerekekkel, kezdetben tanítottam, utána váltottam a gyógypedagógiára.
A gyerekek fejlesztése mellett ugyanennyire fontos a szülők támogatása. Nehezen tájékozódnak a családok a vizsgálatok, fejlesztések, óvoda-iskolaválasztás nehézségei között. A rengeteg információban segítek szűrni, a család élethelyzetéhez leginkább passzoló megoldást megkeresni a gyerekek problémájára. Tanácsadóként, koordinátorként állok a családok mellett: időről-időre átnézzük a haladást, átbeszéljük az időközben alkotott szakvéleményeket, a fejlesztések tapasztalatait.
A mai világban rendkívül nehéz szülőnek lenni. Mindent a lehető legjobban szeretnénk csinálni, hogy gyermekünk fejlődése a lehető legzökkenőmentesebb legyen. Tapasztalataim szerint az egyik legnehezebb a szülők számára, hogy a rájuk zúduló információk alapján eldöntsék, van-e szükség gyermeküknek fejlesztésre, valamilyen külső segítségre, vagy teljesen normális mederben zajlik a fejlődés.
Nagyon fontosnak tartom, hogy ilyen téren is mindig a megfelelő helyről tájékozódjanak, és merjék szakember segítségét kérni.
Hiszem, hogy a gyermekek fejlődését játékok keresztül támogathatjuk a leghatékonyabban, legyen szó bármilyen életkorról, hiszem ők tapasztalás útján tanulnak a leghatékonyabban, ezért azt gondolom, a fejlesztésük sem történhet másként.
Egy másik fontos szempont, amit minden esetben szem előtt tartok a tanácsadásaim, foglalkozásaim során, hogy mindig az adott gyermek képességeihez, valamint a szülői igényekhez, lehetőségekhez mérten alakítsuk ki az elérendő célokat és az ehhez szükséges módszereket.
Pszichológia alapképzésemet a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen végeztem, majd ezt követően munka – és szervezetpszichológia szakirányon képződtem a BME-n. Már az egyetem alatt is rendkívül fontos volt számomra a szakmai fejlődés és a pszichoedukáció, így többek között gyermekotthonban önkénteskedtem és több magazinba is elkezdtem írni különböző pszichológiai témákban.
Karrierem során szerzett vállalati tapasztalataim segíthetnek megérteni és támogatni az anyaság kihívásaival szembenéző nőket. A munkahelyi és otthoni szerepek közötti egyensúly megteremtése kulcsfontosságú a tudatos szülőségben, így a konzultációk a karrier és az anyaság közötti egyensúly kialakításában is segítenek.
Munkámat csoportos és egyéni szupervízió, illetve intervízió mellett végzem, emellett jelenleg is fejlesztem magam.
Életem legszebb és egyben legnehezebb pillanatai is az anyaságomhoz, várandósságaimhoz, szüléseimhez köthetők. Volt szerencsém megtapasztalni, mit jelent a védőháló egy kismama körül, amikor az öröm megosztható, a bánat megosztható, a kétségeket meghallgatják, ha segítséget kérek, azt kapom, amire szükségem van, legyen az jelenlét, meghallgatás, segítő beszélgetés vagy konkrét tanács.
Megérintett, beszippantott ez a kitüntetett életszakasz, és most orvosként, anya-magzat kapcsolatanalitikusként adni szeretnék vissza mindabból, amit ezen évek során kaptam. Ami úton tartott, megtartott, erőt adott, és hitet, hogy képes vagyok végigcsinálni. Azt rögtön tudtam, hogy viszonozni akkor és ott nem fogom tudni annak, akitől kaptam, viszont zászlómra tűztem, hogy azt segítem, akit az én utamba sodor az élet. Minden kismama és baba megérdemli a törődést!
A saját anyává válásom vezetett arra az útra, hogy jobban meg akarjam érteni és ismerni a perinatális életidőt, a várandósságot, a szülést-születést és az első néhány évet. A kanadai Bebo Mia Inc. Infant and Family Sleep Specialist képzésén képzésvezetőm Greer Kirshenbaum idegtudós (és egyben dúla) volt, a The Nurture Revolution című könyv szerzője. Az idegtudományi mellett evolúciós antropológiai irányból közelítjük meg a természetes csecsemőalvást – ami nagyban eltér attól, ami a nyugati társadalmak elvárása. Emellett prof. Helen Ball, a világ egyik vezető csecsemőalvás-kutatójának a Durham University Infancy and Sleep Centre által szervezett online képzéseit is elvégeztem.
2024-ben diplomáztam az ELTE-n perinatális szaktanácsadóként, szakdolgozatomat a csecsemőalvás biológiai hátteréről és kulturális vetületéről írtam Törzsök Kata kulturális antropológus témavezetésével.
2020-ban hoztam létre a Kötődve a kezdetektől oldalt, amely idővel szakmai oldallá nőtte ki magát. Jelenleg elsősorban online tanácsadásokat és workshopokat tartok alvásspecialistaként, valamint támogatom a helyi családokat önkéntes szoptatási segítőként és perinatális szaktanácsadóként.
Jelenleg klinikai gyermek és ifjúsági szakpszichológusként és metamorphoses meseterapeutaként dolgozom gyermekekkel, kamaszokkal és fiatal felnőttekkel, mellette felnőttképzésben tanítok pszichológiát. Dolgozom óvodában óvodapszichológusként, valamint rendszeresen publikálok és tartok önismereti, készségfejlesztő, kommunikációs és konfliktuskezelő tréningeket pedagógusoknak és szociális szakembereknek.
Szeretek egyszerre több területen dolgozni, így a terápiás munkám mellett mindig keresem az új kihívásokat. Pszichológusként és anyaként is fontos számomra, hogy a tudásomat közérthető formában – a szülőket és a családokat segítve – tudjam átadni. Ha egy szülő érti, hogy mi zajlik a gyermekében – és persze önmagában -, akkor sokkal könnyebben tud az adott szituációban hatékonyan reagálni, kevésbé fog szorongani és a bűntudata is csökkenni fog. El fogja hinni önmagáról, hogy elég jól csinálja a dolgokat. Elég jól ahhoz, hogy a gyereke biztonságban érezze magát.
Szegeden élek, négy gyönyörű fiúgyermek édesanyja vagyok. Jónéhány év gimnáziumi tanári munka után 2007-ben kanyarodott az életem a szülés és az akörüli időszak felé: egy dúlaképzés óta édesanyákat kísérek, lelki-érzelmi támaszt nyújtva a várandósság, szülés és a gyermekágyas időszak alatt.
2014-ben szülésfelkészítő oktató képzést végeztem, azóta rendszeresen tartok kiscsoportos szülésfelkészítő foglalkozásokat.
2016-ban fejeztem be az ELTE PPK perinatális szaktanácsadó szakát, melynek révén segítő beszélgetéseket tartok minden szülést-születést érintő témában: a fogantatásra való készüléstől a várandósságon, a szülésen és a gyermekágyas időszakon át egészen a kisgyermekes anyaság létig. A leggyakoribb témák, amelyekkel megkeresnek: szülésélmény feldolgozása, veszteségélmény, termékenységi nehezítettség, várandósság alatti félelmek.
2019-ben végeztem el a Magyar Relaxációs és Szimbólumterápiás Egyesület autogén tréning vezetői és várandós relaxációs képzéseit, főként várandósokkal dolgozom e téren is.
Ezekben a Momzee-kurzusokban találkozhatsz velem:
Várandósság és relaxáció
A szüléshez vezető út
Fejlesztőpedagógus, szakvizsgázott pedagógiai terapeuta, wingwave coach vagyok. Sokéves tapasztalatomat két budapesti pedagógiai szakszolgálatban szereztem, mint iskolai fejlesztőpedagógus. Később részt vettem egy tanulócsoport alapításában annak pedagógiai vezetőjeként, majd ennek folytatásaként alapított alternatív iskola igazgatója voltam.
Jelenleg saját vállalkozásomban segítem a hozzám forduló családokat.
Számomra gyerekekkel és szüleikkel foglalkozni mindig inspiráló, lelkesítő. A családok támogatása érdekében folyamatosan tanulok, keresem a pozitív szemléletű, erősség alapú, nyitott, erőszakmentes módszereket. Ezeket saját érdeklődésemen, személyiségemen keresztül integrálom magamba, ezáltal saját fejlődésem során, önismereti utamon is járva tudom egységben, holisztikusan szemlélve látni a családok nehézségeit.
Gyógypedagógusi diplomámat 2015-ben szereztem az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógia Karán, majd 2018-ban okleveles gyógypedagógussá váltam, gyógypedagógia terápia szakirányon.
Már több mint 10 éve dolgozom utazó gyógypedagógusként Nógrád megye halmozottan hátrányos helyzetű régiójában.
Tudásomat folyamatosan bővítem, hogy a hozzám forduló gyerekeknek minél komplexebb segítséget tudjak nyújtani. Számos tanfolyamot elvégeztem többek között a Komplex Mozgásterápiát, a TKP-Tanulás Könnyítő Programot, a Mozaik Szorongásoldó Programot, a Tanulási és Ifjúság coachingot, ASTOP-Auditív Stresszt Oldó Programot
Célom, hogy a gyerekeknek a tanulás örömöt okozzon. Hiszem, hogy megfelelő módszerekkel szorongás nélkül is lehet szórakoztató a tanulás.
Több éves bölcsődei munkatapasztalatom terelt a szülők célzottabb támogatásának irányába. Célom, hogy hidat képezzek a kisgyermekkori fejlődés és a szülői önismeret közé, hogy már az első évek is magabiztosabban telhessenek. Tanulmányaimat az Eötvös Loránd Tudományegyetem Tanító- és Óvóképző Karán kezdtem kisgyermeknevelőként. Erasmus+ program keretén belül 2 évet töltöttem Londonban szakmai gyakorlaton. Az egyesült Királyságban szereztem life-coach végzettségemet, majd Dr. Shefali Tsabary világhírű gyermekevelési szakértő taníványaként váltam az ún. „Conscious Parenting Method” magyar képviselőjévé. 2020-ban léptem önálló útra, és alapítottam meg a Gyerekre Hangolva szülői edukációs platformot, hogy a gyerekeket a szüleik támogatásán keresztül segíthessem. Hazai és külföldi tanulmányaimat és munkáimat mind ennek tükrében végeztem. Célom, hogy a szülők minél átfogóbb képet kapjanak a kisgyermekkori fejlődésről, a modern gyereknevelési elvekről, és kapaszkodókat a szülővé válás önismereti hullámvasútján.
2011 óta dolgozom pszichológusként, először óvodában és korai fejlesztőben, majd amikor anyává váltam, nekem is komoly kihívást jelentett átállni egy másik működésmódra, sokszor voltak kételyeim a babámmal és magammal kapcsolatban.
Ekkor döntöttem el, hogy továbbképzem magam perinatális területen. 2020-ban végeztem a perinatális szaktanácsadói képzésen.
2015. óta dolgozom kisbabás anyákkal, családokkal, tartok előadásokat az őket érintő témákról, és most már több éve egyéni és páros konzultációkat is a fogantatási nehézség, várandósság, szülésfelkészítés és feldolgozás, gyermekágy valamint az első 3 életév időszakával kapcsolatban.
Életem minden területén a hitelességre törekszem, a szülői lét csodálatos oldala mellett, a nehézségeket sem tagadom el, gyakran írok ezekben a témákban cikkeket.
Magánéletemben meghatározó a keresztény hitem, a három fiam és a természetszeretet.
Ezekben a Momzee-kurzusokban találkozhatsz velem:
Élet egy újszülött babával
Perinatális szaktanácsadóként részt veszek számos szüléssel kapcsolatos projektben oktatási, ismeretterjesztési és pszichológiai fókusszal. Óraadóként oktatok az ELTE Affektív Pszichológia Tanszék perinatális szaktanácsadó képzésében. Alapító tagja vagyok a 2022-ben megnyílt Budai Perinatális Központnak. Évente több száz párnak, családnak tartok Spinning Babies® Várandóskurzus alkalmakat. Egyik alap téma a vajúdásban a szabad testhelyzet választás fontossága. Mivel a nemzetközileg akkreditált strukturális integráció, azaz TestSzobrász képzésben tanulok, a figyelmem a lelki tartalmak mellett a testi vonatkozásokra is irányulnak a várandósokkal való munkámban, főként haránt-, és medencevégű magzati fekvés esetén, illetve, ha korábbi szülésben megakadt a vajúdás.
Dúlaként a Budai Perinatális Központban kísérek szüléseket. Sokan keresnek egyéni perinatális konzultáció keretében szülés élmény integráló, vagy veszteségfeldolgozás kapcsán. Tartok kismamáknak szülés útrabocsájtó ünnepeket, illetve szülői kérésre kamasz lányoknak női virágzás ünnepeket, szexualitással, asszertív párkapcsolati kommunikációval kapcsolatos foglalkozásokat.
Itt találkozhatsz velem:
Momzee Nap
2017-ben végeztem az ELTE–Tanító és Óvóképző Karán óvodapedagógusként, ezután 5 évig dolgoztam intézményekben óvodapedagógusként, többek között kétnyelvű intézményben is. Ezáltal nagy tapasztalatot szereztem a multikulturális családok és a kétnyelvű gyermekek életében és fejlesztésében egyaránt. 2021-ben az ELTE– Pedagógiai és Pszichológia Karán szereztem meg Neveléstudományi mesterdiplomámat majd 2022-ben második mesterdiplomámat a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi karán, mint pedagógia tanár. Számomra nagyon fontos a folyamatos szakmai fejlődés, ennek útján igyekszem képzeni magam. Jelenleg az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Neveléstudományi Doktori Iskola ösztöndíjas hallgatója vagyok. Emellett bébiszitterkedéssel és gyermekek egyéni fejlesztésével is foglalkozom. Iskola előkészítő és játékos angol nyelvi foglalkozásokat is vezetek. Iskolaérettség, illetve az óvoda-iskola átmenet témakörében kutatok a doktori iskolában, mindezt a multikulturalizmus perspektíváján át vizsgálva.